Detail přání

 
Antonín, 74 let, Litoměřice Vášní pana Pánka byly odjakživa hrady a zámky. Nyní by potřeboval navštívit ten ze všech nejdůležitější, kterým je Bor u Tachova. Poblíž něho totiž bydlí jeho sestra, která je v současné době vážně nemocná. Sourozenci se neviděli více jak 10 let a ani jeden z nich už není schopný vypravit se za tím druhým třeba vlakem, což pro ně kdysi nebyl žádný problém. Pro někoho může být návštěva příbuzných rutinou, pro pana Pánka je to splnění dlouholetého snu. Možná si ani nedokážete představit, kolik štěstí by způsobilo toto obyčejné uspořádání výletu za sestrou.
9 500 Kč
Celkem třeba
9 500 Kč
Stav konta
0 Kč
Celkem zbývá
 Již vybráno100 %

Reportáž o splněném přání

S panem Pánkem jsme se měli setkat přesně ve 13 hod. na zámku v Boru u Tachova. I když jsme dorazili skoro o půl hodiny dříve, pan Pánek tam nebyl. „Už šel na prohlídku“ řekla nám paní na pokladně a prstem ukázala na nejvyšší zámeckou věž. Věděl jsem, že pan Pánek má nemocné srdce a nechtěl věřit, že by si troufl vystoupat na čtyřicetimetrovou věž. Mýlil jsem se. Když jsme i my s fotografkou vyfuněli na ochoz věže, pan Pánek už nadšeně popisoval své přítelkyni vše, co bylo z věže vidět. „Támhle jsem chodil do školy. Tady je kostel a kus za ním bydlí moje sestra, se kterou jsem se už deset let neviděl.“ V ruce držel staré fotky a neustále porovnával, co se za tu dobu změnilo. „Nebyl jsem si jist, že výstup na věž zvládnu“, dodal „ale šlo to – i když pomaličku“.

Po prohlídce mířila naše cesta za sestrou pana Pánka. Popsat radost, s jakou ho objala a přitiskla k sobě, se dá jen těžko vyjádřit slovy. Až nám bylo trapně, že tam jsme a že tak nějak narušujeme to vzácné setkání. Udělali jsme pár fotek, rozloučili se a nechali je, ať si řeknou vše, co se za těch deset dlouhých let událo.

Skutečná cena přání: 11.190 Kč

Děkujeme, že jste přispěli

Děkujeme za příspěvek na toto přání, Vaše platba byla přijata a zpracována.

 

Novinky

27. 2. 2020

V roce 2020 připravujeme novou podobu projektu

Po sedmi letech jsme se rozhodli připravit novou podobu projektu Plníme přání seniorům. Abychom se mohli věnovat přípravám, rozhodli jsme se 8. ročník projektu o rok odložit. Těšíme se na vás v roce 2021.

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací