Detail přání

 
Jaroslava, 77 let, Frýdlant v Čechách Paní Jaroslava je sice po loňské operaci ochrnutá na levou stranu těla, ale to jí rozhodně nenutí žít jenom napůl. Je samostatná, činorodá, dokonce vstala z vozíčku a začala sama chodit. Má velkou zálibu, která ji pomáhá překonávat strasti a dělá radost ostatním ? na malém tkalcovském stavu vyrábí různé šály, dečky a tašky. Stroj se ale často kazí a paní Jaroslava by si moc přála nový. Jak sama říká: „Ten starý už dosloužil. Já ještě ne.“
11 700 Kč
Celkem třeba
11 700 Kč
Stav konta
0 Kč
Celkem zbývá
 Již vybráno100 %

Reportáž o splněném přání

Pomalu a opatrně jsme vytáhli nový tkalcovský stav z auta. Byl krásný, vyrobený z pečlivě opracovaného dřeva a nádherně tím dřevem voněl. Paní Jaroslava už na nás čekala. Nemyslím, že byla nedočkavá, ale bylo vidět, že se moc těší. Kdy jsme stav přinesli do místnosti, kde seděla, vřele nás přivítala. Oči jí zářili, usmívala se a jako by stále nemohla uvěřit, že už nebude muset pracovat na starém stavu, kde má zlomený člunek a místo dřevěných napínáků šroubovák. Chvíli jsme si povídali a ona nám ukazovala, jak se na stroji pracuje. Jak se co přehazuje, provléká, podvléká, otáčí a utahuje. Jak se vyrábí koberec, jak taška, jak brašna a jak se kombinují barvy. Bylo to takové milé a radostné...

Děkujeme, že jste přispěli

Děkujeme za příspěvek na toto přání, Vaše platba byla přijata a zpracována.

 

Novinky

27. 2. 2020

V roce 2020 připravujeme novou podobu projektu

Po sedmi letech jsme se rozhodli připravit novou podobu projektu Plníme přání seniorům. Abychom se mohli věnovat přípravám, rozhodli jsme se 8. ročník projektu o rok odložit. Těšíme se na vás v roce 2021.

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací