Detail přání

 
Domov důchodců Bystřany Práce na zahrádce chybí mnoha seniorům v domově v Bystřanech. Aby si ji mohli užít i ti, co jsou upoutáni na vozíček, přáli by si vyvýšený bylinkový záhon s bezbariérovým přístupem. Tak se můžou všichni obyvatelé společně podílet na pěstování bylinek, které pak dále využijí při terapeutickém vaření nebo při rukodělných workshopech.
18 000 Kč
Celkem třeba
18 000 Kč
Stav konta
0 Kč
Celkem zbývá
 Již vybráno100 %

Reportáž o splněném přání

Bylinková zahrada, která v Domově důchodců Bystřany vznikla díky projektu Plníme přání seniorům, slouží k radosti obyvatel i zaměstnanců od dubna roku 2014. Již první sezónu v ní vyrostlo 12 druhů bylinek. Čerstvé i sušené bylinky využívají kuchařky k přípravě pokrmů – brambory posypané právě utrženou petrželí potěší oko, jazyk i duši, neboť je to důkaz, že se bylinkám opravdu daří. Sušené bylinky pak šikovné ruce obyvatel domova plní do vonných polštářků a posílají dále do světa. Bylinky ze zahrádky posloužily i jako rekvizita při tradičně pořádaných Farmářských hrách, kdy soutěžící poznávali podle vzhledu a vůně druhy bylin. Velké dřevěné kontejnery osázené bylinkami jsou nejen dekorativní dominantou zahrady, ale umožňují snadné opečovávání rostlin i klienty, kterým by již zdravotní stav nedovolil ohnout se ke klasickým záhonům.

Děkujeme, že jste přispěli

Děkujeme za příspěvek na toto přání, Vaše platba byla přijata a zpracována.

 

Novinky

27. 2. 2020

V roce 2020 připravujeme novou podobu projektu

Po sedmi letech jsme se rozhodli připravit novou podobu projektu Plníme přání seniorům. Abychom se mohli věnovat přípravám, rozhodli jsme se 8. ročník projektu o rok odložit. Těšíme se na vás v roce 2021.

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací