Minulý rok vybrali přes milión. Sny seniorům budou plnit i v tomto roce!

23. 1. 2015

Společnost Sodexo spustila na začátku letošního ledna již třetí ročník iniciativy „Plníme přání seniorům“.


Společnost Sodexo spustila na začátku letošního ledna již třetí ročník iniciativy „Plníme přání seniorům“.

Tento projekt, který se snaží podpořit seniory v jejich zájmech, koníčcích a v aktivním trávení volného času od svého počátku umožnil věnovat téměř 1,9 milionu korun na realizaci přání seniorů a organizací, které o seniory pečují. Iniciativa „Plníme přání seniorům“ vznikla díky spolupráci společnosti Sodexo s neziskovou Diakonií ČCE, Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a projektem SenSen Konta Bariéry.

Až do 28. února 2015 mohou senioři, kluby seniorů nebo zařízení pečující o seniory poslat své přání prostřednictvím formuláře na webových stránkách projektu: www.plnime¬prani¬seniorum.cz

Přání by se měla týkat aktivního trávení volného času. Ze všech doručených pak budou ve spolupráci s partnery projektu vybráni finalisté, jejichž přání se organizátoři projektu chtějí pokusit splnit.

V dubnu 2015 pak bude vyhlášena veřejná sbírka a dárci z řad veřejnosti mohou podpořit přání, které je jim blízké. Sodexo navíc zdvojnásobí každý příspěvek do veřejné sbírky, takže šance na splnění je opravdu vysoká.

„Chceme seniory podpořit především v realizaci jejich zájmů a koníčků a v aktivním trávení volného času,“ říká Lucie Miřácká ze společnosti Sodexo Benefity a dodává: „Během dvou let programu jsme získali více než 1,9 milionu korun, podařilo se nám splnit téměř 80 přání a zlepšili jsme tak kvalitu života více než šesti tisícům seniorů. Zájem o náš projekt se stále zvyšuje a vnímáme, že problematika seniorů není české veřejnosti lhostejná.“

Díky loňskému ročníku „Plníme přání seniorům“ získal například pan Stanislav z Fulneku elektrické kolo a může opět navštěvovat svou rodinu a přátele, paní Božena z Českého Rudolce se vrátila ke svému snu z mládí a znovu zkusila seskok padákem, paní Jaroslava z Frýdlantu v Čechách se může naplno věnovat svému koníčku, práci na tkacím stavu, v Domově důchodců v Libině získali novou keramickou pec a senioři z Kynšperku nad Ohří mohou trávit letní odpoledne pod zbrusu novou pergolou. A mnoho dalších.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací