I vy můžete pomoci splnit přání seniorům

16. 4. 2015

Právě odstartoval už třetí ročník veřejné sbírky projektu „Plníme přání seniorům“, který se snaží podporovat aktivní stáří a naplňuje tužby a sny našich starších spoluobčanů. V letošním roce zaznamenal projekt celkem 359 přihlášených přání, z nichž bylo nezávislou porotou, složenou ze zástupců partnerů, vybráno celkem 31 finalistů.


Právě odstartoval už třetí ročník veřejné sbírky projektu „Plníme přání seniorům“, který se snaží podporovat aktivní stáří a naplňuje tužby a sny našich starších spoluobčanů. V letošním roce zaznamenal projekt celkem 359 přihlášených přání, z nichž bylo nezávislou porotou, složenou ze zástupců partnerů, vybráno celkem 31 finalistů.

Přání jsou nyní uveřejněna na www.plnime-prani-seniorum.cz, kde může každý až do 30. června 2015 přispět na uskutečnění jednotlivých snů. Příspěvek je vždy určen na konkrétní přání, proto si mohou dárci vybrat to, které je jim sympatické a chtějí ho svým darem podpořit. Stejně jako v předešlých ročnících, i letos společnost Sodexo zdvojnásobí každou darovanou korunu a výrazně tak zvýší šanci na splnění jednotlivých přání.

Jízda parní lokomotivou, pronájem tenisových kurtů, výlet po rodném kraji, masérský kurz, let stíhačkou, přelet nad Prahou nebo koloběžky pro klub seniorů. To je jen malá ukázka z finálového seznamu vybraných přání. I letos mezi seniory vévodí sny spojené s volnočasovými aktivitami, jako například pořízení šicího stroje, keramická dílnička, pec na chleba nebo také speciální dvoupatrová králíkárna s výběhem.
Přes tisíc přání
„Během všech tří dosavadních ročníků jsme obdrželi přes 1100 přání, a to jak od individuálních seniorů, seniorských klubů a od zařízení, která o seniory pečují a 77 z nich jsme mohli splnit.“ říká Lucie Miřácká ze společnosti Sodexo a dodává: „Moc bych si přála, aby se nám podařil stejný úspěch jako loni, kdy jsme získali přes 1 milion korun a splnili tak úplně všechna finálová přání.“

Přehled přání najdete na webových stránkách projektu www.plnime-prani-seniorum.cz i s fotografií, popisem a jednoduchým rozpočtem. Stačí si vybrat to, které je vám sympatické a kreditní kartou, převodem na bankovní účet a u některých zaměstnanců i prostřednictvím příspěvku z Cafeteria mojeBenefity vložit libovolnou částku. Sodexo opět všechny darované peníze zdvojnásobí.

Za dobu fungování projektu se podařilo zlepšit kvalitu života více než 6 000 seniorů, kteří si díky nim mohli splnit svá dlouholetá přání. Během loňského ročníku „Plníme přání seniorům“ získal například pan Stanislav z Fulneku elektrické kolo a může opět navštěvovat svou rodinu a přátele, v Domově pro seniory ve Vrbně mohli uspořádat zabijačku, paní Božena z Českého Rudolce se vrátila ke svému snu z mládí a znovu zkusila seskok padákem, paní Jaroslava z Frýdlantu v Čechách se může naplno věnovat svému koníčku, práci na tkacím stavu, Domov pro seniory Karolinka získal vyvýšené truhlíky a v Domově důchodců v Libině mají novou keramickou pec a senioři z Kynšperku nad Ohří mohou trávit letní odpoledne pod zbrusu novou pergolou. A mnoho dalších.


Originální článek k přečtení zde.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací