Jízda kočárem i klavír. Dárci plní přání seniorů

29. 4. 2014

SEVERNÍ ČECHY Romantický plán mají paní Marie a pan František, kteří se seznámili v Domově svaté Ludmily v Chabařovicích u Ústí, kde nyní oba žijí. Vztah navázali díky společným procházkám. Nyní osmdesátiletí důchodci touží po jízdě kočárem, jenž by je odvezl na ústecký zámek Větruše.


Aby si mohli přání splnit, potřebují 12 900 korun. Může jim pomoci veřejná sbírka v projektu Plníme přání seniorům. Díky soukromým dárcům a společnosti Sodexo, jež projekt podporuje, už se na jejich sen vybralo 4 200 korun.

Stejným způsobem se loni dočkala paní Zdeňka klavíru, který nyní působí radost v podbořanském domově důchodců. Hudební nástroj, jež mohou využívat všichni obyvatelé domova důchodců, přibyl do Podbořan právě z veřejné sbírky. Přispět mohou další dárci prostřednictvím webových stránek www.plnime-prani-seniorum.cz. Tam zjistí, kam poslat případný příspěvek. Každý dar Sodexo zdvojnásobí, tudíž stačí dárcům zaplatit vždy jen polovinu. Letos se do projektu přihlásilo 413 přání, která jsou individuální i skupinová. „Není v našich silách splnit všechna přání, ale chceme se pokusit pomoci realizovat alespoň 40 z nich,“ slíbila Lucie Miřácká ze Sodexo.

Desetinu vybraných plánů poslali důchodci ze severních Čech. Pan Ladislav z Podbořan jako bývalý výsadkář už nemůže v jedenaosmdesáti letech sám skákat, za pět a půl tisíce by ale mohl mít alespoň vyhlídkový let. Důchodci z Krabčich na Litoměřicku by chtěli pro svůj domov získat venkovní posezení za 68 tisíc korun a senioři z Bystřan na Teplicku touží po bylinkovém záhonu, kam by mohli dojet i vozíčkáři. Pro ně už se vybraly čtyři z potřebných 18 tisíc korun.

Loni se vybralo 436 tisíc korun, za které se splnění svého snu dočkalo 37 jednotlivců nebo skupin důchodců z celého Česka. Letošní sbírka, jež začala v dubnu, potrvá až do konce června.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací