K jubileu dostala dar: tandemový seskok

1. 8. 2014

ČESKÝ RUDOLEC / Čtyřiasedmdesátileté Boženě Pazourové z Českého Rudolce se splnil sen. Nepřála si ani nové elektrokolo, ani umělecký kurz – ale seskok s padákem.


ČESKÝ RUDOLEC / Čtyřiasedmdesátileté Boženě Pazourové z Českého Rudolce se splnil sen. Nepřála si ani nové elektrokolo, ani umělecký kurz – ale seskok s padákem.

„Před lety jsem se setkala s kamarádkou, která byla v pečovatelském domě. Zároveň přišla tamní vedoucí, seznámily jsme se a daly jsme řeč. Chodívala jsem jim pomáhat, a když jsme si tak jednou povídaly, zmínila jsem, že jsem v osmnácti letech absolvovala základní parašutistický výcvik. Zkusíte to ještě jednou? ptala se mě. A pak už to šlo ráz na ráz,“ směje se paní Boženka. Plnit přání seniorům si dává za úkol projekt společnosti Sodexo. Pomáhá jí v tom sbírka mezi veřejností – za každou vybranou korunu společnost jednu korunu přidá a za výsledný balík peněz splní přání starším lidem. Letos bylo splněných přání celkem čtyřicet.

Právě díky společnosti Sodexo mohla paní Božena absolvovat tandemový seskok. Při vzpomínání na seskoky před lety a jejich porovnávání s dneškem uznává, že se mnoho změnilo.

„Na letišti jsem nestačila zírat. Například při základním výcviku byl hlavní padák na zádech a vedlejší na břiše. A padák se otevíral do tří vteřin po výskoku. Teď to bylo jiné, když jsem skálala s instruktorem z výšky čtyři tisíce metrů, padáky se nám otevřely až v 1,2 tisíci metrech,“ vzpomíná seniorka.

Návrat do výšek jí ani po desítkách let nedělal sebemenší problémy. Kdyby dostala šanci, skočila by z letadla zase a znovu.

„A co na tom celém bylo nejtěžší? Asi ten poslední krok z letadla do prázdna. Při výcviku v mládí jsem chodívala první, sedla jsem si do dveří a čekala, až mě vezme vzdušný proud. Teď jsem se musela složit pod instruktora a skákali jsme dohromady,“ uzavírá.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací