Koncerty i betlémy. Lidé mohou dát zážitky penzistům

19. 5. 2014

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ Firmy i jednotliví zájemci v Novém Městě nad Metují mohou obdarovat tamní seniory neobyčejnými zážitky. Městské středisko sociálních služeb Oáza rozeslalo jejich „ceník“.


NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ Firmy i jednotliví zájemci v Novém Městě nad Metují mohou obdarovat tamní seniory neobyčejnými zážitky. Městské středisko sociálních služeb Oáza rozeslalo jejich „ceník“.

„Snažíme se klientům zpříjemnit život nejen kvalitní péčí, ale také hezkými zážitky, které vnáší do života radost. Jsou to kulturní programy, výlety i kulinářské zážitky, ale i když jich co nejvíc děláme zdarma a za pomoci spřátelených organizací, přece jen to něco stojí,“ říká ředitelka Oázy Marie Rohulánová. Hudebníci sice zahrají v domově seniorů zadarmo, ale chtějí aspoň zaplatit cestu. A podobné je to i u dalších akcí.

„Kdybychom od našich seniorů vybírali skutečnou cenu, málokdo z nich by si to mohl nebo chtěl dopřát,“ míní ředitelka. Dárci si mohou vybrat, na co přispějí, a domov jim vystaví sponzorskou smlouvu pro daňový odpočet nebo po nich akci pojmenuje.

Koncert pěveckého sboru Vlasta z Dobrušky vyjde na 2,5 tisíc korun, zahradní koncert dechové hudby Valanky bude za 7 tisíc.

Domov shání i peníze na výlet do Třebechovic pod Orebem za betlémy, na sportovní den, canisterapii nebo na čtvrtletní narozeninová odpoledne pro jubilanty.

Novoměstský domov pro seniory se letos přihlásil se 413 zařízeními a jednotlivci do druhého ročníku iniciativy Plníme přání seniorům. Pořadatelé z nich vybrali čtyřicet, na které mohou přispět dárci. Ve sbírce je už skoro 340 tisíc korun, Sodexo přidává ke každému vkladu stejnou částku.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací