Kynšperští senioři sní o pergole. Pomoct jim může úplně každý

17. 4. 2014

Kynšperk nad Ohří – Posezení s ptačí voliérou na čerstvém vzduchu je pro seniory z domova Sociálních služeb v Kynšperku zdrojem potěšení a radosti. Když ale zasvítí ostřejší slunce, delší pobyt venku je pro ně namáhavý, a musí se tak vracet do přítmí budovy. Řešením by bylo vystavění pergoly, která by seniorům před sluncem poskytla ochranu. Právě toto přání by vedení Sociálních služeb svým klientům rádo splnilo, a tak se rozhodli zapojit do projektu, s nímž by se jim to mohlo podařit. Podat pomocnou ruku může úplně každý.


„O projektu Plníme přání seniorům jsme se dozvěděli letos. Když jsme promýšleli, s čím se do projektu přihlásit, v první řadě jsme vycházeli z přání a požadavků našich seniorů. S pergolou by si mohli užívat relaxace a odpočinku na čerstvém vzduchu o hodně častěji. Momentálně je jejich pobyt venku dost limitován rozmary počasí,“ vysvětluje ředitel Sociálních služeb Jiří Hrubý. S pergolou se jim podařilo uspět a pořadatelská firma Sodexo ji vybrala mezi dvacítku soutěžních projektů zařízení pro seniory. Dvacet dalších snů si pak můžou splnit fyzické osoby, tedy senioři jednotlivci. „Veřejnost nyní může na jednotlivé sny seniorů přispívat až do 30. června. Informace o každém z nich lze najít na internetových stránkách www.plnime­praniseniorum. cz. Sodexo navíc i letos každou získanou korunu zdvojnásobí,“ uvedl za organizátory Petr Kapalín. „Už to, že jsme byli ze 413 projektů vybráni a máme šanci o splnění snu skutečně soutěžit, je pro nás úspěch. Teď ale přicházejí na řadu naši příznivci a všichni, kterým není osud seniorů v zařízení lhostejný. Celkové náklady na pergolu jsou 80 tisíc, vybrat je tedy nutné zhruba 40 tisíc korun. Její užitná hodnota je ovšem nevyčíslitelná,“ tvrdí Hrubý. Dobrovolníci mohou přispívat na účet, který lze najít na zmíněných internetových stránkách. „Zřídili jsme ale také schránku, která je umístěna na recepci zařízení a je možné do ní přispívat v hotovosti. Tyto peníze budou 30.června komisionálně sečteny a odeslány na příslušný účet. Samozřejmě pokud by v tu chvíli už bylo jisté, že náš projekt neuspěje, půjdou peníze na jiné aktivity, zařízené opět ve prospěch našich seniorů,“ prozradil ředitel.

Aby přání seniorů bylo skutečně splněno, je totiž nutné získat celou potřebnou částku. „Všechna přání, u kterých se podaří vybrat 100 procent potřebné částky, budou splněna. Na sny, které byly sto procentům velmi blízko, budou pak prostředky přerozděleny z ostatních přání, která na tom byla naopak nejhůře,“ vysvětlil ve zkratce princip Petr Kapalín. „Byli bychom tak velice neradi, kdybychom skončili na zadních pozicích a peníze od našich příznivců nakonec plnily sen někomu úplně jinému. Snad se ale zadaří a úspěch budeme moci oslavit 5. června na dni otevřených dveří. To k nám dorazí zpěvák Jakub Smolík,“ uzavřel Jiří Hrubý.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací