Na křídlech vzpomínek

3. 1. 2017

Návštěvníci Flemmichovy vily mají až do 8. ledna příležitost navštívit zvláštní výstavu Na křídlech vzpomínek, kterou tvoří takzvané reminiscenční předměty. Jde o vzpomínkové krabice, historická leporela nebo stromy života, které ze svých vzpomínek vyrobili klienti z Domova pro seniory Krnov za pomoci pracovníků pro volnočasové aktivity.


Krnov – Návštěvníci Flemmichovy vily mají až do 8. ledna příležitost navštívit zvláštní výstavu Na křídlech vzpomínek, kterou tvoří takzvané reminiscenční předměty. Jde o vzpomínkové krabice, historická leporela nebo stromy života, které ze svých vzpomínek vyrobili klienti z Domova pro seniory Krnov za pomoci pracovníků pro volnočasové aktivity.

„Osobní příběhy a životní cesty našich seniorů byly často protkány různými událostmi a zkušenostmi, o kterých se nám v dnešní době ani nezdá a z nichž se můžeme mnohému naučit. V průběhu uplynulého roku jsme se společně scházeli na vzpomínkových setkáních, kde vystavené předměty průběžně vznikaly. Nyní je velmi rádi prezentujeme veřejnosti. Vždyť každý z nás si rád zavzpomíná na své dětství, pohádky i atmosféru svátků,“ uvedla Tereza Blažčíková, manažerka kvality a sociální pracovnice z Domova pro seniory Krnov. Možná se i návštěvníkům výstavy vybaví nejedna vzpomínka na minulost.

Výstava je součástí akce Vzpomínky života – Na křídlech vzpomínek, která byla realizována v průběhu roku 2016 díky podpoře z programu Plníme přání seniorům. Ten je iniciativou společnosti Sodexo, která se snaží podporovat aktivní stáří.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací