Plníme přání seniorům: další ročník právě začíná!

17. 1. 2014

Jste seniorka či senior a máte nesplněné nebo tajné přání? Pak máte šanci svůj sen opravdu uskutečnit. Přihlaste se do projektu Plníme přání seniorům, který právě odstartoval svůj druhý ročník.


Jste seniorka či senior a máte nesplněné nebo tajné přání? Pak máte šanci svůj sen opravdu uskutečnit. Přihlaste se do projektu Plníme přání seniorům, který právě odstartoval svůj druhý ročník.

Plníme přání seniorům je úspěšný projekt, který si klade za cíl podporovat sny a přání lidí, kteří ani přes vyšší věk a určitá omezení, jež stáří přináší, neztratili chuť žít a trávit svůj život aktivně. Senioři nebo zařízení, která o seniory pečují, mají možnost zaslat svá přání a získat tak šanci, že se jim splní.

Může jít třeba o vysněnou dovolenou, studium či předmět osobní potřeby.

Dárci přispějí 40 finalistům

Přihlásit se je možné do konce února 2014 prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách www.plnime-prani-seniorum.cz. Iniciativa vznikla díky spolupráci společnosti Sodexo se svými partnery – Asociací poskytovatelů sociálních služeb a Diakonií ČCE. Partnerem projektu je i náš portál www.i60.cz.

Z došlých přání bude vybráno celkem čtyřicet finalistů, jejichž přání budou zveřejněna na webových stránkách projektu. Od 15.4. do 30.6. 2014 začne probíhat veřejná sbírka a dárci si budou moci vybrat, které přání je jim sympatické a chtějí ho svým finančním darem podpořit. Sodexo zároveň zdvojnásobí každý příspěvek do sbírky. Ve chvíli, kdy bude na přání získán dostatek prostředků, je možné ho splnit.

Loni šlo na sny 1,3 milionu

V loňském roce se do programu Plníme přání seniorům přihlásilo celkem 327 jednotlivců a zařízení, 41 jich bylo vybráno, 37 přání se nám podařilo splnit. Celkem 1 313 000 korun, z toho 436 000 Kč z veřejné sbírky, bylo věnováno na realizaci snů.

Vice informací o projektu najdete na www.plnime-prani-seniorum.cz a také na www.diakonie.cz.


Originální článek k přečtení zde.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací