Pomozte splnit přání seniorům. Druhý ročník startuje

13. 1. 2014

Minulý rok se díky této aktivitě dočkala vytouženého klavíru paní Zdeňka z Podbořan a může hrát pro radost kolegům v seniorském domově.


Minulý rok se díky této aktivitě dočkala vytouženého klavíru paní Zdeňka z Podbořan a může hrát pro radost kolegům v seniorském domově.

Podbořany, ČR– Dobročinný projekt s názvem Plníme přání seniorům se rozbíhá už podruhé. Zapojte do 28. února vaše babičky a dědečky a splňte jim jejich přání!

Pokud znáte přání některého ze seniorů ve vašem okolí, je právě teď nejvyšší čas vyslovit toto přání zcela jednoduše – prostřednictvím formuláře na webu www.plnimepraniseniorum.cz. Zapojit se mohou jak samotní senioři, tak také zařízení, která pečují o seniory.

V minulém roce bylo díky této sociální kampani splněno 37 přání lidem v celé ČR. Kromě individuálních seniorů se však zapojila také zařízení pro seniory žijící v kolektivech a tak se mohlo ze splněných přání radovat 3000 seniorů.

Ze všech přání, která budou do programu přihlášena, budou vybráni finalisté, na jejichž přání bude od 15. dubna vyhlášena veřejná sbírka. Společnost Sodexo Benefity, která pořádá uvedený projekt, částku z veřejné sbírky poté zdvojnásobí.

Pokud nevíte, co by mělo být tím správným přáním, můžete se nechat inspirovat přáním minulého ročníku z vašeho regionu. V Domově pro seniory v Podbořanech žije paní Zdeňka Cónová, které je 87 let, pochází z Rakovníka a celý svůj život miluje hudbu. K hudbě a ke hře na klavír ji přivedl její dědeček, který vyučoval v hudební škole hru na klavír a ona ho jako malá pozorovala. Všichni z domova si loni přáli, aby hudba paní Zdeňky mohla přinášet radost nejen jim a jejich blízkým, ale také obyvatelům města Podbořan např. pořádáním koncertů. V programu Plníme přání seniorům proto vyslovili přání nového klavíru pro paní Zdeňku. A toto přání bylo o pár měsíců později díky uvedenému projektu splněno.

Podobně v severních Čechách třeba pan Bartoloměj z Teplic – kromě sportu se začal věnovat také studiu angličtiny a toužil se v této dovednosti ještě více zdokonalit. Přihlásil se proto do programu Plníme přání seniorům, jeho přání bylo vybráno a o pár měsíců později se mohl radovat z cesty na jazykový pobyt do Velké Británie, kde se kromě studia seznámil s novou kulturou a novými lidmi.

Program Plníme přání seniorům je projekt společnosti Sodexo, která se snaží ve spolupráci s Diakonií ČCE a Asociací poskytovatelů sociálních služeb podporovat aktivní stáří a naplňuje tužby a sny seniorů. Cílem programu je splnit přání v hodnotě až 1,5 milionu korun. Do programu se přihlásilo loni se svým přáním celkem 327 seniorů a zařízení pro seniory, splněno bylo 37 přání.

Do plnění přání bylo v roce 2013 investováno 1,3 milionu korun, z toho téměř půl milionu z veřejné sbírky.

Více informací a přihlášku do projektu lze najít na adrese plnimepraniseniorum.cz.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací