Sen o pergole se seniorům splní. Nejspíš už letos v létě

12. 5. 2014

Kynšperk nad Ohří – Senioři snili o pergole, nyní se jejich sen stane skutečností. Kynšperské Sociální služby se se svým přáním za 80 tisíc korun zapojily do projektu Plníme přání seniorům. Potřebnou částku se podařilo vybrat a hotovost brzy poputuje na účet zařízení. Ředitel Sociálních služeb Jiří Hrubý tak už nyní připravuje výběrové řízení. Pergolu s posezením v blízkosti ptačí voliéry by rád klientům nabídl ještě letos v létě.


„Celková částka na výstavbu pergoly dosáhla zhruba osmdesáti tisíc. Projekt Plníme přání seniorům spočívá v tom, že firma Sodexo každý dobrovolnický vklad zdvojnásobí. Naším cílem bylo tedy získat příspěvky ve výši čtyřiceti tisíc korun,“ vysvětluje Jiří Hrubý. Pokud by se naopak dostatek peněz vybrat nepodařilo, mohlo by se stát, že prostředky firma v rámci projektu přerozdělí jiným, úspěšnějším přáním.„Tomujsmese chtěli za každou cenu vyhnout. A tak jsme oslovili obce i firmy, se kterými spolupracujeme. Zvěst o naší účasti v projektu se roznesla po celém Kynšperku. Atak se stalo, že jsme potřebnou částku shromáždili ještě dávno před uzávěrkou sbírky,“ raduje se ředitel. Dary bylo totiž možné posílat až do 30. června. „Aktuální informace je taková, že v tomto týdnu podepíšeme smlouvu a pak už peníze poputují na účet Sociálních služeb. Jedná se o veřejné prostředky, takže samozřejmě proběhne výběrové řízení. Pokud vše půjde, jak má, mohlo by se začít stavět ještě tento měsíc,“ prozradil Hrubý.

Pergola ve tvaru písmene L zastřeší plácek s posezením a ptačí voliérou. „To místo se nachází v bezprostřední blízkosti jedné z budov komplexu, takže klientům stačí jen vyjít ven, aby byli na čerstvém vzduchu. Další místa k odpočinku na čerstvém vzduchu jsou pro některé z nich příliš vzdálená, přesuny je vyčerpávají. Stejně jako pobyt na ostrém slunci, o dešti ani nemluvě. A ačkoliv se naše zařízení zdá na pohled velké, míst k setkávání klientů s rodinou, přáteli nebo i mezi sebou je tu žalostně málo,“ poukázal Jiří Hrubý.

Radostná zpráva se podle něj ale mezi seniory teprve postupně rozšíří. „Zatím je to horká novinka. Celkově se snažíme klientům vycházet vstříc, jak to jen jde. Nově pro ně postavíme i skleník, kde budou se budou moct věnovat zahradničení,“ uzavřel ředitel.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací