Senioři získali návštěvní místnost ve stylu retro, chodí za nimi i děti ze semilské školy

4. 3. 2016

Semily – Vedení domu seniorů v Semilech myslí na své klienty. Nedávno předalo do užívání návštěvní místnost, která tady chyběla.


Semily – Vedení domu seniorů v Semilech myslí na své klienty. Nedávno předalo do užívání návštěvní místnost, která tady chyběla.

„Návštěvy u uživatelů se odbývají většinou na pokojích, ale v současné době je jim dána možnost nerušeně si popovídat právě tady. Zařídili jsme ji ve stylu šedesátých let. V principu jde o možnost nejen strávit příjemné okamžiky blízkých v soukromí. Přihlédli jsme také ke skutečnosti, že v některých případech mohou návštěvy dalšího uživatele obtěžovat,“ sdělila ředitelka Eva Štěpničková. Uživatelé si novinku pochvalují. Zejména se jim líbí vybavení místnosti. Zatím několik prvků chybí, vedení domova se dosud nepodařilo sehnat další nábytek ze šedesátých let, například kredenc, stůl a židle, vynikly by také hodiny kukačky.

Vloni tu ve spolupráci se Základní školou Ivana Olbrachta a učitelkou Bělkovou realizovali projekt Najdi si svého dědečka a babičku. Je chvályhodné, že žáci osmých a devátých tříd na uživatele nezapomněli a průběžně je stále navštěvují. Jedním ze spokojených dědečků je Hvězdoslav Hoffmann.

„Moc mě zájem dětí těší, vždycky si máme o čem povídat,“ připomněl.

Mnohé děti se při hezkém počasí nestydí doprovodit uživatele na invalidních vozících na příjemnou procházku. „Jsem ráda, že takový přístup ve spojení mladí a staří lidé funguje,“ říká ředitelka domova. Mezi jinými zajímavými činnostmi, které domov seniorů připravil na tento rok, například nechybí návštěva divadelního představení v Bozkově. Ta probíhá s podporou vedení obce už několik let a uživatelé domova jsou z akce velice nadšení. Znovu také odstartuje sportovní soutěž přizpůsobená věku a zdravotnímu stavu starých lidí.

„Přihlásili jsme se k iniciativě společnosti Sodexo – Plníme přání seniorům. Ta se ve spolupráci se svými partnery, například Diakonií ČCE, Asociací poskytovatelů sociálních služeb a projektem Senzační senioři a nadací Charty 77 Konta Bariéry snaží podporovat aktivní stáří. „My jsme konkrétně požádali o ruský kuželník s jednoduchým ovládáním,“ upřesnila Eva Štěpničková.

Dům seniorů poskytuje kvalitní a spolehlivé služby. Objekt prošel stavebními úpravami a tím se zkvalitnilo prostředí života uživatelů. Stalo se tak mimo jiné se značnou podporou vedení města Semily.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací