Vyplní se seniorům z Budislavi jejich přání?

24. 4. 2014

Chrudimsko – Právě odstartoval druhý ročník veřejné sbírky „Plníme přání seniorům”, do které jsou zapojeni i aktivní senioři z Chrudimska. Tento projekt si klade za cíl pomoci seniorům v realizaci jejich zájmů a zároveň upozornit veřejnost na téma aktivního stáři. Senioři z celé republiky měli začátkem roku možnost přihlásit svá přání do projektu, z došlých pak bylo vybráno celkem 40 finalistů. Finálová přání jsou nyní zveřejněna na www.plnime­prani­seniorum.cz.


Až do 30. června 2014 může kdokoliv přispět na uskutečnění jednotlivých snů z výše uvedeného webu. I tento rok společnost Sodexo zdvojnásobí každou darovanou korunu, takže šance na splnění přání je opravdu vysoká. V Pardubickém kraji, konkrétně v Budislavi, by si senioři z místního domova důchodců přáli vlastní hrací soupravu na pétanque. V Domově důchodců ve Vysokém Mýtě by zase rádi vydali společnou knihu vzpomínek pro budoucí generace. Partnery projektu jsou vedle společnosti Sodexo i Diakonie ČCE a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

V minulém roce se díky iniciativě „Plníme přání seniorům” podařilo splnit 37 přání.„Tento rok se nám sešlo 413 přání, což je téměř o 100 přání více, než v minulém roce,“ říká Lucie Miřácká ze společnosti Sodexo a pokračuje: „Není v našich silách splnit všechna přání, ale chceme se pokusit pomoci realizovat alespoň 40 z nich.“

A jak na případné přispění? Na speciálních webových stránkách www.plnime­prani­seniorum.cz jsou umístěna všechna přání s fotografií a popiskem. Stačí si vybrat přání a prostřednictvím kreditní karty nebo převodu na bankovní účet vložit příspěvek do sbírky.

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací