Reportáž splněného přání

Domov pro seniory Vrbno Většina obyvatel Domova pro seniory ve Vrbně vyrůstala na vesnici. Zabíjačka tam byla vždy velkou společenskou událostí, když se kolem jednoho čuníka sešla široká rodina a půlka vesnice. A tak po vlastní domácí zabíjačce zatoužili i obyvatelé domova. Ve Vrbně se jí zdravě a senioři sami rádi vaří, a možná proto by si jednou rádi nejen vyhodili z kopýtka, ale i sami přiložili ruku k dílu při zpracování masa.

Testimonial

Domácí zabijačka se v Domově pro seniory Vrbno uskutečnila dne 23. října 2014 v rámci oslav Týdne sociálních služeb. V chladnějším počasí poskytl závětří pro konání akce zahradní stan v areálu Domova. Pánové z Řeznictví Kolomý Staré Město odvedli skvělou práci. Čuníka přivezli již poraženého, ale i tak se mohli obyvatelé Domova účastnit kompletního zpracování masa a výroby zabijačkových specialit. Vše bylo doplněno o podrobný výklad a zodpovězení dotazů. Seniorům se vybavila celá řada vzpomínek na tuto tradiční příjemnou událost. Všichni si pak pochutnali na čerstvém ovaru, tlačence, jitrnicích, sekané s panenkou a výborných řízcích, nechyběly ani koláče.

 

Rozpočet

prase cca 120 kg
5 500 Kč
řezník
1 500 Kč
dovoz
1 500 Kč
suroviny, špejle, koření, kroupy atd
1 500 Kč

Celkem třeba
10 000 Kč

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací