Reportáž splněného přání

Diakonie ČCE - středisko Vsetín Senioři z domova ve Vsetíně mají jedno nesobecké přání. Chtěli by uspořádat zahradní slavnost, společnou pro všechny domovy důchodců v okolí a jejich rodiny. Mají k dispozici velkou zahradu, ale chybí jim židle, gril, stan a další vybavení pro pořádání slavnosti. Když se jim podaří tento inventář naplnit, mohou podobné akce pořádat pravidelně.

Testimonial

Zahradní slavnost Domova Jabloňová se uskutečnila ve středu 17. září 2014 . Zahradu zaplnilo na osm desítek přítomných - kromě „domácích“ seniorů a jejich rodin i přátel nechyběli sousedé z okolí Domova či senioři z dalších seniorských zařízení ze Vsetína. Nádherné počasí, vůně frgálů a pečícího se masa – to vše bylo příjemnou kulisou pro pěknou muziku, o kterou se výborně postarala dechová hudba Polančanka. Ta nejprve publikum rozezpívala a nakonec i mnohé roztančila. „Dobrá živá hudba, kterou společně vnímáme, lidi spojuje a prohlubuje vztahy – těší mne, že se to dnes podařilo“, zhodnotil Dan Žárský, ředitel Diakonie Vsetín. A nebyl sám. Ohlasy příchozích i seniorů byly opravdu nadšené: „bavili jsme se až do konce, ani se nám nechce domů“, „takto jsem si už dlouho nezatancovala“ nebo „dnes se mi splnilo velké přání“ – tyto a další komentáře byly slyšet v závěru akce, která byla pro svůj úspěch o půl hodiny prodloužena.

 

Rozpočet

venkovní židle (30 ks á 600,-; stabilní typ vhodný pro sezení seniorů)
18 000 Kč
zahradní gril (pojízdný, stavitelný)
3 500 Kč
zahradní Party stan (3x6 m, s celoobvodovými bočnicemi)
8 500 Kč
vystoupení dechové hudby Polančanka:
3 000 Kč
fotoaparát (kvalitní typ pro dokumentaci našich společných zážitků)
7 000 Kč
zahradní stolek skládací (3 ks á 900,-):
2 700 Kč

Celkem třeba
42 700 Kč

Novinky

27. 2. 2020

V roce 2020 připravujeme novou podobu projektu

Po sedmi letech jsme se rozhodli připravit novou podobu projektu Plníme přání seniorům. Abychom se mohli věnovat přípravám, rozhodli jsme se 8. ročník projektu o rok odložit. Těšíme se na vás v roce 2021.

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací