Reportáž splněného přání

Diakonie ČCE - středisko Vsetín Senioři z domova ve Vsetíně mají jedno nesobecké přání. Chtěli by uspořádat zahradní slavnost, společnou pro všechny domovy důchodců v okolí a jejich rodiny. Mají k dispozici velkou zahradu, ale chybí jim židle, gril, stan a další vybavení pro pořádání slavnosti. Když se jim podaří tento inventář naplnit, mohou podobné akce pořádat pravidelně.

Testimonial

Zahradní slavnost Domova Jabloňová se uskutečnila ve středu 17. září 2014 . Zahradu zaplnilo na osm desítek přítomných - kromě „domácích“ seniorů a jejich rodin i přátel nechyběli sousedé z okolí Domova či senioři z dalších seniorských zařízení ze Vsetína. Nádherné počasí, vůně frgálů a pečícího se masa – to vše bylo příjemnou kulisou pro pěknou muziku, o kterou se výborně postarala dechová hudba Polančanka. Ta nejprve publikum rozezpívala a nakonec i mnohé roztančila. „Dobrá živá hudba, kterou společně vnímáme, lidi spojuje a prohlubuje vztahy – těší mne, že se to dnes podařilo“, zhodnotil Dan Žárský, ředitel Diakonie Vsetín. A nebyl sám. Ohlasy příchozích i seniorů byly opravdu nadšené: „bavili jsme se až do konce, ani se nám nechce domů“, „takto jsem si už dlouho nezatancovala“ nebo „dnes se mi splnilo velké přání“ – tyto a další komentáře byly slyšet v závěru akce, která byla pro svůj úspěch o půl hodiny prodloužena.

 

Rozpočet

venkovní židle (30 ks á 600,-; stabilní typ vhodný pro sezení seniorů)
18 000 Kč
zahradní gril (pojízdný, stavitelný)
3 500 Kč
zahradní Party stan (3x6 m, s celoobvodovými bočnicemi)
8 500 Kč
vystoupení dechové hudby Polančanka:
3 000 Kč
fotoaparát (kvalitní typ pro dokumentaci našich společných zážitků)
7 000 Kč
zahradní stolek skládací (3 ks á 900,-):
2 700 Kč

Celkem třeba
42 700 Kč

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací