Reportáž splněného přání

Domov důchodců Bystřany Práce na zahrádce chybí mnoha seniorům v domově v Bystřanech. Aby si ji mohli užít i ti, co jsou upoutáni na vozíček, přáli by si vyvýšený bylinkový záhon s bezbariérovým přístupem. Tak se můžou všichni obyvatelé společně podílet na pěstování bylinek, které pak dále využijí při terapeutickém vaření nebo při rukodělných workshopech.

Testimonial

Bylinková zahrada, která v Domově důchodců Bystřany vznikla díky projektu Plníme přání seniorům, slouží k radosti obyvatel i zaměstnanců od dubna roku 2014. Již první sezónu v ní vyrostlo 12 druhů bylinek. Čerstvé i sušené bylinky využívají kuchařky k přípravě pokrmů – brambory posypané právě utrženou petrželí potěší oko, jazyk i duši, neboť je to důkaz, že se bylinkám opravdu daří. Sušené bylinky pak šikovné ruce obyvatel domova plní do vonných polštářků a posílají dále do světa. Bylinky ze zahrádky posloužily i jako rekvizita při tradičně pořádaných Farmářských hrách, kdy soutěžící poznávali podle vzhledu a vůně druhy bylin. Velké dřevěné kontejnery osázené bylinkami jsou nejen dekorativní dominantou zahrady, ale umožňují snadné opečovávání rostlin i klienty, kterým by již zdravotní stav nedovolil ohnout se ke klasickým záhonům.

 

Rozpočet

dřevěné panely s popisem bylin, jimiž budou truhlíky osázené
15 000 Kč
osázení bylinkami
3 000 Kč

Celkem třeba
18 000 Kč

Novinky

3. 9. 2019

Projekt Plníme přání seniorům 2019 je u konce

Všechna přání letošního ročníku dosáhla na cílovou částku. Děkujeme všem dárcům, kteří pomohli splnit sny aktivním seniorům.

9. 5. 2019

Startuje sbírka Plníme přání seniorům 2019!

Přispějte v letošním ročníku na 15 přání, která pomohou výrazně zlepšit volný čas seniorů napříč celou ČR.

1. 3. 2019

Startujeme projekt Plníme přání seniorům pro rok 2019!

Sběr přání pro letošní ročník probíhá od 1. do 29. března 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK Více informací